RECETA GATIMI/ Sallatë me shalqi dhe pjepër

RECETA GATIMI/ Sallatë me shalqi dhe pjepër
Përbërja:

disa feta shalqiri

disa feta pjepri

sheqer pluhur

lëng frutash.

Përgatitja:

Vendosim shalqirin dhe pjeprin e përgatitur në një enë dhe e spërkasim me sheqer pluhur. E lëmë të rrijë për 1 ose 2 orë në mënyrë që lëngjet të përzihen me njëri-tjetrin. Më pas, përbërjen e spërkasim me lëngjet e frutave dhe e zbukurojmë me mendër.

 

loading...
loading...