Shtrëngatat, reshjet dhe temperaturat e ulëta do të vijojnë

Shtrëngatat, reshjet dhe temperaturat e ulëta do të vijojnë
IGJEUM (Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit) parashikon se edhe nesër (e premte dt.12) priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë qarqet.

Gjatë pasdites së nesërme në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet mund të marrin edhe formën e shtrëngatës (shoqëruar me rrufe).

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 19 / 27 °C, në vendet e ulëta: 17 / 28 °C dhe në vendet malore: 13 / 24 °C

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, për momente të shkurtra deri e fortë. /l.k./

Foto Google

loading...
loading...