RECETA GATIMI/ Qofte me fasule e domate

RECETA GATIMI/ Qofte me fasule e domate
Përbërësit:

1 vezë, 3 hudhra

½ kg fasule të ziera

2 lugë domate të thara

½ lugë lëng limoni

½ kupë borzilok

3 lugë të mëdha miell

1/3 kupë kaçkavall i grirë

spec i kuq djegës

kripë dhe piper.

Përgatitja:

Rrihni vezën në një tas. I shtoni fasulet dhe i shtypni ato për të formuar pure. I shtoni më pas të gjithë përbërësit e tjerë. I përzieni mirë. Formoni qoftet në madhësinë e shfaqur në figurë, duke përdorur pak nga pak miellin dhe nëse nevojitet i shtoni edhe një vezë. I piqni në furrë në 180 gradë Celcius, duke i kontrolluar me sy sa të marrin një ngjyrë kafe..

loading...
loading...