RECETA GATIMI/ Patate të pjekura me jogurt

RECETA GATIMI/ Patate të pjekura me jogurt
Përbërësit:

4 ose 5 patate të mëdha

2 lugë vaj, 1 lugë kripë

2 lugë jogurt të dendur

¼ e lugës spec djegës

1/2 lugë e vogël mente

1/2 lugë e vogël temjan

Përgatitja:

Qëroni patatet, pritni në feta dhe hidhni sipër jogurtin e përzier me erëza. Piqini në tepsi të lyer me letër për pjekje, piqeni rreth 40 minuta, në temperaturë prej 200 gradësh.

loading...
loading...