Kupa e Botës për femra: SHBA shkon në finale, humbja dramatike e vajzave angleze!

Kupa e Botës për femra: SHBA shkon në finale, humbja dramatike e vajzave angleze!
Anglia pësoi një disfatë në gjysmëfinale të Kupës Botës për ferma, duke humbur në fund me rezultatin 2-1, përballë  kampioneve të Shteteve të Bashkuara, në një përplasje dramatike në Lyon.

Një ndeshje plot emocione në një garë befasues që falë  golave nga amerikanet Christen Press dhe sulmueses Alex Morgan, SHBA mori fitoren dramatike, pas  barazimit të Ellen White për Anglinë.

Ndryshe nga futbolli i meshkujve, që e dominojnë ekipet e Evropës dhe të Amerikës Latine, për femrave SHBA është një histori tjetër.

loading...
loading...