Ditë zie për sportin. Ndahet nga jeta ish-trajneri i Dinamos, Partizanit dhe i Kombëtares

Ditë zie për sportin. Ndahet nga jeta ish-trajneri i Dinamos, Partizanit dhe i Kombëtares
Volejbolli shqiptar në zi.

Është ndarë sot nga jeta njëri prej emrave simbol të tij.

Në moshën 67-vjeçare është shuar Ilir Cironaku, ish trajneri i mirënjohur i Dinamos, Partizanit dhe ekipeve tona kombëtare.

Profesionalizmi dhe përkushtimi i tij, kanë lënë gjurmë kujtese, të cilat nuk do të harrohen kurrë.

Lamtumirë mjeshtër dhe u prehsh në paqe!

loading...
loading...