RECETA GATIMI/ Rosto viçi me pana

RECETA GATIMI/ Rosto viçi me pana
Përbërësit:

150 gr rosto viçi

1/2 kokërr karçof

1 gotë verë e bardhë

1 gotë pana (kuzhine)

djathë parmixhano

vaj ulliri e kripë

piper, rozmarinë.

Përgatitja:

Skuqni roston e viçit në një tigan me vaj ulliri. Hidhni kripë, piper dhe 1 kokërr karçof. Shtoni 1 gotë verë të bardhë, 1 gotë pana dhe gatuajini për disa minuta. Më pas hidhini në një tavë. Shtoni mbi të djathin parmixhano dhe ½ kokërr karçof.

Piqini për 20 minuta. Dekorojeni tavën me degë rozmarine.

loading...
loading...