Parashikimi javor i horoskopit, 1-7 Korrik 2019

Parashikimi javor i horoskopit, 1-7 Korrik 2019
Dashi

Dashuria: Venusi këtë javë do t’ju bëjë shumë njerëz të dashur. Hëna do të jetë në shenjën tuaj, por do të duhet të marrësh hapat e duhur. Mes të Premtes dhe të Shtunës mund të shijoni dy ditë shumë fatlume nën aspektin sentimental. Beqarët mund të bëjnë takime shumë interesante dhe një miqësi e bukur mund të kthehet në diçka më shumë.

Puna: Ju do të jeni veçanërisht produktiv gjatë javës dhe do të keni një dëshirë të madhe për të nisur investime të reja, falë fitimeve të shumta të javës së kaluar. Megjithatë, ju gjithashtu do të duhet të merreni me disa angazhime pune që do të marrin kohën tuaj. Ata që e udhëheqin biznesin me siguri do të marrin fitime të shkëlqyera.

Demi

Dashuria: Këtë javë dikush mund të duhet të ankohet për partnerin e tyre dhe të shkaktojë diskutime të nxehta. Mos ushqeni disponimin e keq dhe përpiquni të qëndroni të qetë. Ata që kanë bërë kohët e fundit takime të reja do të kuptojnë se sa e vështirë është për të krijuar një marrëdhënie të fundit, por për ata që janë të vetëm nuk do të ketë probleme!

Puna: Mundohuni ta mbani humorin e keq në gjumë dhe të fokusoni energjinë tuaj në profesionin tuaj. Gjatë kësaj kohe ju nuk jeni veçanërisht të gatshëm të vendosni për të, por përpiquni të merrni gjërat duke shkuar ashtu siç dëshironi. Ju do të duhet të përpiqeni të jeni shumë të duruar dhe të mos bëni lëvizje shumë të nxituara.

Binjakët

Dashuria: Fillimi i javës do të sjellë disa risi në fushën e dashurisë që ju nuk mund të pëlqeni. Ata që tashmë janë në çift me siguri do të udhëhiqen për të marrë vendime, veçanërisht nëse ata shoqërohen nga dy njerëz në të njëjtën kohë! Beqarët do të duhet të argëtohen, keni nevojë për dikë që t’ju bëjë të buzëqeshi, kështu që dilni!

Puna: Sektori i punës po punon shumë mirë, por ju duhet të prisni pak para se të grumbulloni frytet e dëshiruara. Kjo mund t’ju shqetësojë, prandaj përpiquni ta kontrolloni atë.

Gaforrja

Dashuria: Dashuria në qendër. Marrëdhënia juaj si çift do të vazhdojë më së miri, do të ketë shumë mbrëmje pasioni që vështirë do t’i harroni. Megjithatë, në këtë fazë të jetës suaj ju jeni plot ulje dhe ngritje dhe humori mund të ndryshojë pa motivim. Beqarët që ndjehen të vetmuar në fundjavë do të gjejnë diçka për të shijuar.

Puna: Situata e punës duket të jetë shumë e qetë, por megjithatë nuk jeni të kënaqur me atë që keni arritur dhe kjo do të shkaktojë ankth dhe nervozizëm. Mundohuni të punoni shumë dhe pranoni disa këshilla nga një koleg më me përvojë.

Luani

Dashuria: Ndjenjat dhe marrëdhëniet nuk duket se do të jenë në krye. Ata që po përjetojnë një krizë martesore për disa kohë duket se nuk janë në gjendje të gjejnë një rrugëdalje. Për beqarët, do të ketë ditë plot emocione dhe takime të reja që janë gati për të arritur. Në nivelin e familjes, ndieni shumë dashamirësinë e të dashurit tuaj dhe kjo ju risiguron.

Puna: Puna është në krye. Ju do të jeni në gjendje të punoni shumë dhe të rrisni në masë të madhe të ardhurat tuaja. E gjithë kjo do t’ju vërë në një humor të madh dhe kjo do t’ju sjellë dobi edhe ju si çift. Kujdes me financat, shpenzime të paplanifikuar mund të ndodhin.

Virgjëresha

Dashuria: Në këtë javë Venusi do të jetë në anën tuaj dhe për këtë arsye do të jetë më e lehtë për ju për të menaxhuar sferën sentimentale. Disa po bëjnë projekte afatgjata, të tjerë kanë filluar një marrëdhënie dhe ende është herët të thuhet se si do të përfundojë. Nuk do të ketë surpriza të vogla për beqarët, të cilët do të jenë në gjendje të gjejnë dashuri duke pasur parasysh periudhën fatlume që ata jetojnë.

Puna: Ditë të rënda po vijnë këtë javë. Për fat të keq, Hëna do të jetë e kundërt me ju dhe kjo do t’ju bëjë të ndiheni mjaft nervozë. Ju do të duhet të përpiqeni të jeni të durueshëm dhe të rezistoni, situata do të zgjidhet gjatë fundjavës dhe disa probleme mund të zgjidhen sikur me magji.

Peshorja

Dashuria: Marrëdhëniet e lindura në periudhën e fundit duket të jenë shumë të rëndësishme. Dikush po përpiqet ta bëjë historinë e tij edhe më solide, dhe ai do të ketë sukses në qoftë se nuk ka të tretat e papërshtatshme. Nëse jeni të vetme dhe ju pëlqen të dilni përpara dhe mos prisni më gjatë, por mos humbisni mundësitë për argëtim që mund të keni në shoqërinë e miqve tuaj.

Puna: Në këtë javë ka nga ata që kanë projekte shumë të rëndësishme të punës, por ju nuk do të keni një dëshirë të madhe që t’i kushtoni vetes të gjitha angazhimet që keni para jush dhe ju do të përpiqeni të shpëtoni. Por distractions mund t’ju kushtojë shumë dhe pastaj mos ankoheni për mundësitë e humbura!

Akrepi

Dashuria: Këtë javë mund të keni keqkuptime ose grindje me partnerin tuaj për disa çështje mjaft delikate. Mundohuni ta shpjegoni situatën mirë për të penguar krizën. Shumë beqarë janë duke përjetuar një periudhë të bllokimit emocional që nuk i lejon të vëzhgojmë situatta shumë qartë.

Puna: Në frontin e punës mund të ketë disa keqkuptime. Fatkeqësisht, këto ditë nuk do të jetë e lehtë për të marrë rezultatet e dëshiruara, por disa kolegë pune nuk mund të pajtohen me idetë tuaja dhe do të përpiqen t’ju pengojnë. Reagimi pa arsyetimet tuaja peshon shumë.

Shigjetari

Dashuria: Raportet e arritura në fund do të arkivohen përfundimisht. Nuk është rasti që ju të humbni kohën në situata të pafavorshme, por përpiquni t’a kushtoni vetes atë që ju bën të lumtur. Gjithashtu shmangni njerëzit negativë që ju vënë në një gjendje të keqe. Fundjavë paqësore për të gjithë, si për çiftet dhe beqarët, shumë do të jenë në gjendje të gjejnë një buzëqeshje përsëri.

Puna: Java mund të sjellë disa surpriza të këndshme në nivelin e punës dhe edhe nëse disponimi nuk do të jetë më i mirë, megjithatë, do të jeni në gjendje të përfitoni nga situata të caktuara që do të lindin. Falë angazhimit tuaj, mund të keni njohje profesionale.

Bricjapi

Dashuria: Në dashuri jeni shumë kërkues. Nëse ju keni pasur për të përballuar ndryshimet në periudhën e fundit, mund të jetë akoma herët që të mësoheni me lajmet. Megjithatë, përpiqu të mos qëndrosh shumë në gjëra të vogla dhe të shikosh anën pozitive të gjërave. Nëse sapo keni mbyllur një marrëdhënie, së shpejti do të keni një takim të rëndësishëm.

Puna: Ju do të jeni veçanërisht të vendosur në vendin e punës. Në fakt ju do të përballeni me detyra mjaft komplekse, por pa asnjë vështirësi: kjo do të rrisë vetëbesimin dhe respektin tuaj nga ana e kolegëve. Ata pa punë mund të marrin disa propozime shumë interesante, ndërsa të punësuarit tashmë mund të marrin lajme të mira.

Ujori

Dashuria: Një javë e madhe për dashurinë. Harmonia e çifteve do të jetë e lartë dhe kjo do t’ju lejojë të kaloni ditë të mrekullueshme në shoqërinë e të dashurit tuaj. Ata që nuk kanë dëshirë të angazhohen do të jenë në gjendje të organizojnë një udhëtim me miqtë në destinacionet me diell dhe të gëzojnë një relaksim.

Puna: Java do të vazhdojë me qetësi në vendin e punës, edhe nëse dikush mund të luftojë me probleme të vogla ekonomike. Megjithatë, ato do të jenë gjëra të një rëndësie të vogël, të cilat do të zgjidhen lehtësisht falë angazhimit tuaj.

Peshqit

Dashuria: Këto ditë është shumë e mundshme që ju duhet ti kushtoni shumë më tepër kohë punës sesa të dashurit. Nëse keni partnerin e duhur pranë jush, me siguri do t’ju kuptojë. Të martën dhe të mërkurën mund të mbështeteni në favorin e Hënës dhe madje edhe beqarët mund të jetojnë shumë ditë me fat, në mënyrë që të kenë shanse të shkëlqyera për të takuar shpirtin binjak.

Puna: Në pjesën e parë të javës ju do të jeni plot energji dhe do të jeni në gjendje të bëni fitime të rëndësishme. Gjatë pjesës së dytë, në vend të kësaj, mund të jeni të lodhur dhe të dëshpëruar, dhe do të keni gjithashtu rrezikun e betejës me kolegët. Megjithatë, mos hiqni dorë, derisa të fitoni atë që dëshironi.

loading...
loading...