VIDEO/ Mrekullitë turistike të Shqipërisë, çfarë fshihet poshtë Syrit të Kaltër

VIDEO/ Mrekullitë turistike të Shqipërisë, çfarë fshihet poshtë Syrit të Kaltër
Magjia e mrekullive natyrore të Shqipërisë nuk është aq e vogël sa vendi jonë. Një prej këtyre destinacioneve turistike është edhe Syri I Kaltër, i mbushur plot mister.

Një video e publikuar në Youtube tregon se cfarë fshihet në këtë burim me ujë të kristaltë e të akullt.

Kujtojmë këtu se këtë vit është ulur ndjeshëm numri i personave që kanë vizituar Syrin e Kaltër, e kjo, siç duket, për shkak të mungesës së infrastrukturës për të mirëpritur turistët, veçanërisht ata me tenda si dhe rrugës së shkatërruar.

VIDEO

loading...
loading...