“Kjo është Tirona jonë!” Alketa Vejsiu braktis plazhin për të votuar, si një socialiste e devotshme dhe nostalgjike

“Kjo është Tirona jonë!” Alketa Vejsiu braktis plazhin për të votuar, si një socialiste e devotshme dhe nostalgjike
Alketa Vejsiu braktis pushimet dhe plazhin, për t’u rikthyer në kryeqytet në mbështetje të kandidaturës së Erjon Veliajt e të PS-së, për Tiranën.

Prezantuesja e njohur me bindjen se Tirana po transformohet, “Tirana po jeton një transformim të jashtëzakonshëm s’mund ta mohojmë. I love u Tirana. Shqipëria po ndryshon dhe Tirana është një nga provat e suksesit!”, e shpreh Alketa, e cila ka zgjedhur vargjet e një kënge të njohur të Kryeministrit Edi Rama, që e këndoi para më shumë se një dekade me “West Side Family”, çka tregon se ajo është jo vetëm e majtë në bindje, por edhe një socialiste e devotshme dhe nostalgjike.

Reagimi i Alketa Vejsiut në Instagram, ku edhe tregoi arsyen e rikthimit. ‘U ktheva në Tiranë për të votuar! #unëvotova” ndërkohë që e ka shoqëruar rikthimin me vargjet e këngës që shoqëroi fitoren e Kryeministrit Edi Rama, para mandatit të tij të tretë si kryebashkiak të Tiranës.

Tirona, ke ëndrrat tona

Jeton orët e vona,

E djegur, sido të jesh,

Ti je e jona.

Kjo është Tirona jonë,

Tirona e kontradiktës,

E luftës e paqes,

E errësirës dhe e dritës,

Mashtrimit, të vërtetës

Shpifjes, interesit,

E qejfit dhe e stresit,

E ahengut dhe biznesit.

loading...
loading...