Skrab shtëpiak kundër celulitit

Skrab shtëpiak kundër celulitit

Skrab trupi me kanellë, piper të kuq dhe të zi dhe vaj kanelle

-1 lugë gjelle kanellë pluhur

-1 lugë gjelle piper i kuq

-1 lugë gjelle piper i zi

-vaj kanelle derisa të formohet një pastë e njëtrajtshme

Përgatitja

Përziejini të gjithë përbërësit së bashku derisa të formohet një pastë e njëtrajtshme.

Ky lloj trajtimi anticelulit funksionon më së miri kur vaji masazhon zonat e trupit të prekura nga celuliti duke për rreth 4-5 minuta, derisa lëkura skuqet pak. Shpëlajeni me ujë të ftohtë.

Përdoreni këtë trajtim 2 herë në javë.

loading...
loading...