RECETA GATIMI/ Supë me erëza

RECETA GATIMI/ Supë me erëza
Përbërësit:

1 hudhër, 1 domate

2 speca, 1 lugë gjalpë

1 lugë salcë domate

2.5 gota me lëng pule

1 gotë ujë i vakët

3 lugë me trahana

kripë, piper i zi

1 lugë nenexhik.

Përgatitja:

Gjalpin dhe hudhrën e vendosni në një tenxhere për skuqje, pastaj u shtoni domaten, specat dhe salcën. Pasi t’i përzieni pak përbërësit që i keni vendosur në tenxhere, shtoni lëngun e pulës, erëzat, trahananë dhe ujin e vakët. Supën e përzieni për rreth 5-6 minuta dhe lëreni të vlojë në temperaturë mesatare.

 

 

loading...
loading...