Në dasmën e Sergio Ramos: AC/DC, Shakira e Pique, çifti Bechkam, por jo Ronaldo!

Në dasmën e Sergio Ramos: AC/DC, Shakira e Pique, çifti Bechkam, por jo Ronaldo!
Këtë fundjavë në një nga katedralet më të famshme të qytetit të Sevilles, kapiteni i Realit të Madridit Sergio Ramos do të lidhë kurorë me partneren e tij, prezantuesen televizive Pilar Rubio me të cilën është në një lidhje dashurie që nga viti 2012. Ai ka edhe 3 djem me të. Por më shumë sesa ceremonia martesore e çiftit Ramos-Rubio, lajmi i bujshëm ka të bëjë me faktin se mbrojtësi i Los Blancos nuk ka ftuar në dasmën e tij, ish-shokun e skuadrës Cristiano Ronaldon me të cilin luajtën për 9 vite së bashku te Reali i Madridit.

Në dasmën çiftit Ramos-Rubio do të jenë plot 500 të ftuar mes tyre edhe dyshja e famshme David Bechkam-Victoria Beckham. Ramos me anglezin që ka luajtur bashkë me Ramosin te Reali për 2 vite, ndërkohë që Sergio ka ftuar në dasmë edhe shokun e tij të repartit në kombëtaren spanjolle Gerard Pique, i cili do të shoqërohet nga partnerja e tij, këngëtarja Shakira.

Në dasmën e tij do të peformojë grupi i njohur muzikor i rock-ut AC/DC, prania e të cilëve në dasmë do t’i kushtojë xhepave të çiftit Ramos-Rubio plot 1 milion euro. Të pranishëm në atë që konsiderohet si dasma e vitit do të jenë padyshim edhe presidenti i Realit Perez dhe trajneri Zidane ndërsa i ftuar është edhe portieri legjendar i Los Blancos Iker Casillas. Por prania e këtij të fundit pas probleme shëndetësore, është ende në dyshim.

loading...
loading...