Moti, temperaturat edhe sot mbeten të larta

Moti, temperaturat edhe sot mbeten të larta

Sipas ekspertëve meteorologë, temperaturat do të mbeten mbi mesataren edhe sot me vlera të larta në rreth 33-35 gradë celsius.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ekziston mundësia (ndonëse shumë e vogël) që sot gjithsesi, në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër.

Kjo më e mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre në lindje, kryesisht gjatë pasdites.

Po ashtu edhe gjatë ditës së hënë priten reshje lokale, megjithatë temperaturat do të mbeten të larta.

loading...
loading...