RECETA GATIMI/ Supë me thekër

RECETA GATIMI/ Supë me thekër
Përbërësit:

500 gr thekër

1 kokërr qepë

2 karota, pançetë

1 degë me selino

4-5 domate të vogla

xhinxher, shafran

piper dhe trumzë

dafinë, rozmarinë

4 lugë vaj ulliri.

Përgatitja:

Fusim thekrën në ujë të ftohtë për rreth dy orë, pastrojmë gjithë perimet imët dhe i kaurdisim me vajin dhe pançetën, shtojmë thekrën, erëzat, kripë dhe i mbulojmë mirë me ujë. E ziejmë supën për rreth 1 orë.

 

 

loading...
loading...