RECETA GATIMI/ Sheqerpare të lehta

RECETA GATIMI/ Sheqerpare të lehta
Përbërësit:

300 gr miell

150 gr gjalpë

1 gotë sheqer

1 kokërr vezë

2 lugë me kos

100 gr me arra

2 lugë pluhur.

Përgatitja:

Gotës me sheqer i shtojmë një vezë, dy lugë kos, dy lugë pluhur për gatime dhe miell. Brumin e fituar nga këta përbërës e ndajmë në 12-14 toptha me madhësi të arrës. Arrat e grimcuara ua hedhim brumit duke i formuar topthat apo t’u vëmë nga një thelb arre në mes. Sheqerparet i rreshtojmë në tepsi të lyer me yndyrë dhe i pjekim 30-40 minuta dhe ashtu të nxehta i përvëlojmë me sherbet të vakët.

loading...
loading...