RECETA GATIMI/ Sallatë kapreze

RECETA GATIMI/ Sallatë kapreze
Përbërësit:

1 kokërr domate

5 feta djathë mocarela

¼ filxhan borzilok

¼ filxhan vaj ulliri

1 hudhër, kripë

piper i zi, rigon

Përgatitja:

Priteni domaten në feta rrethore dhe vendosini në pjatë, sipas formës së saj. Vendosni midis hapësirave të fetave të domateve edhe fetat e djathit mocarela. Spërkatini më kripë, piper të zi dhe pak rigon fetat e djathit e domateve. Grijeni hudhrën imët dhe hidheni mbi to, sipas dëshirës. Në fund, hidhni edhe vajin e ullirit dhe sallata është gati për t’u servirur.

loading...
loading...