RECETA GATIMI/ Sallatë detoksi

RECETA GATIMI/ Sallatë detoksi
Përbërësit:

1 tufë lakër

2 grejpfrut

2 grejpfrut

fara shege

1 avokado

çaji me elb

disa arra

vaj ulliri

mustardë

lëng limoni

kripë, piper.

 

Përgatitja:

Në një tas të madh sallate përziejmë përbërësit e sallatës dhe i trazojmë. Në një tas të vogël përziejmë së bashku vajin e ullirit, mustardën, lëngun e limonit, kripën dhe piperin dhe pastaj i hedhim mbi sallatë duke i trazuar butë. E shërbejmë menjëherë duke e ndarë në katër pjata.