Maskë për vithe të ngritura

Maskë për vithe të ngritura
Sekreti i vitheve të ngritura dhe të forta, përveç nënës natyrë dhe plastikave, gjendet tek përkujdesja e tyre me kura të zgjedhura. Ja përbërësit që do të nevojiten për bërjen e një maske të mrekullueshme aromatike me veti ngritëse tek vithet.

Përbërësit

1 filxhan sheqer ngjyrë kafe

3 lugë gjelle vaj ulliri

2 lugë gjelle melasë

1 lugë gjelle xhenxhefil

1 lugë gjelle kanellë

1 lugë çaj arrëmyshk

1 lug çaj karafil

Përgatitja

Në një tas, shtoni sheqerin, xhenxheflilin, kanellën, arrëmyshkun, karafilin, vajin e ullirit, melasën dhe përziejini mirë derisa të formohet një masë e homogjenizuar. Pasi ta keni përgatitur, përhapeni në pjesën e vitheve (po të doni dhe në gjinj). Për efekte më të mira, përdoreni 2-3 herë në javë. Në kombinim me pak ushtrim fizik dhe ushqyerje të ekuilibruar, shumë shpejt do të vëreni ndryshime të rëndësishme, sa në formë po aq dhe në cilësinë e lëkurës.

 

loading...
loading...