Katy Perry, interpretim elektrizues në Met Gala 2019

Katy Perry, interpretim elektrizues në Met Gala 2019
Ikona e modës dhe yjet më të mëdhenj të Hollivudit u nisën të hënën e parë të majit për galerinë vjetore të Institutit të Arteve të Muzeut Metropolitan të Artit.

Tema e ekspozitës së këtij viti është “Fushata: Shënime mbi Modën”, i frymëzuar nga esetë e famshme e 1964-ës së Susan Sontag në të cilën ajo argumenton se “shënime” është "dashuria e panatyrshme: artificiale dhe ekzagjerimi ... stili në kurriz të përmbajtjes”.

Perry bashkëpunoi me projektuesin Moschino Jeremy Scott në veshje të saj të frymëzuar nga llamburitja e natës.

Askush tjetër s’është parë ndonjëherë me një veshje me llambadarë. /l.k./

Marrë nga www.huffpost.com