Festivali "Eurovizion 2019", Holanda shpallet fituese

Festivali "Eurovizion 2019", Holanda shpallet fituese

Festivali "Eurovizion 2019" u fitua nga Holanda, e cila u përfaqësua nga Duncan Laurence me këngën “Arcade”.

Një baladë dashurie kjo, e cila e ktheu dje ne fitues dhe pas tij u rendit Italia e Rusia.

“E mora historinë nga një person i dashur që vdiq në moshë të re. Arcade është histori për kërkimin e dashurisë së jetës”, tha Duncan për këngën.

Kurse Shqipëria që u përfaqësua nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju tokës” zuri vendin e 18-të.

loading...
loading...