Dieta ushtarake

Dieta ushtarake
Koncepti i kësaj diete ushtarake, përfshin menu të sakta për mëngjes, drekë dhe darkë.

Yndyrat dhe karbohidratet nuk lejohen. Ju vetëm mund të shtoni mustardë, lëng limoni, erëza dhe ëmbëltues natyrorë, me pak kalori.

Kjo dietë zgjat vetëm tri ditë, dhe gjatë këtyre ditëve do të përmirësoni metabolizmin, digjni yndyrat dhe do të ndiheni, në të njëjtën kohë, plotë energji.

DITA 1

Mëngjes

1 fetë bukë e thekur

2 lugë gjalpë kikiriku

1/2 filxhan me portokall të kuq

1 filxhan çaj apo kafe

Drekë

1 fetë bukë e thekur

1/2 kutie peshk ton

1 filxhan çaj apo kafe

Darkë

1 filxhan bizele (të ziera)

3 fileto mishi (çdo lloj mishi)

1 mollë e vogël

gjysmë banane

1 filxhan akullore me vanilje

Dita 2

Mëngjes

1 fetë bukë e thekur

1 vezë

gjysmë banane

Drekë

1 vezë e zierë mirë

1 filxhan gjizë

5 biskota të kripura

Darkë

2 salsiçe

1/2 filxhan karota

1 filxhan brokoli

gjysmë banane

1/2 filxhan akullore me vanilje

DITA 3

Mëngjes

1 fetë djathë

5 biskota të kripura

1 mollë e vogël

Drekë

1 fetë e bukë e thekur

1 vezë e zierë mirë, ose e gatuar

Darkë

1 filxhan peshk ton

gjysmë banane

1 filxhan akullore me vanilje

 

loading...
loading...