FOTO/ Në shitje, një nga ishujt më të bukur, në Europë! Ja sa kushton?

FOTO/ Në shitje, një nga ishujt më të bukur, në Europë! Ja sa kushton?
Një ishull që gjendet në brigjet e Bretanjës, Francë, ka dalë në shitje për rreth 3.5 milionë euro.

Ishulli, që dikur përdorej për të kapur midhje, ka vetëm një shtëpi me katër dhoma gjumi, dhe ndodhet rreth 5 minuta larg me varkë nga Trinite-Syr-Mer, vend që konsiderohet edhe si një nga brigjet më të bukura në botë.

Shtëpia që ndodhet në ishullin e vogël është ndërtuar rreth vitit 1870, me gurë, mbi një ndërtesë të vjetër nga peshkatarët e midhjeve.  /Afp.al/

loading...
loading...