Dorëheqjet në Hipotekën e Vlorës, Berisha: Askush nuk do të punojë më me qeverisjen e Edi Ramës

Dorëheqjet në Hipotekën e Vlorës, Berisha: Askush nuk do të punojë më me qeverisjen e Edi Ramës
Ish kryeministri Sali Berisha pretendoi se drejtoresha e Hipotekës në Vlorë, e emëruar dy javë më parë, dha dorëheqjen nga presionet e shumta mbi pronat. "Askush nuk do ë punojë më me qeverisjen e Ramës", tha Berisha në reagimin e tij.

Reagimi i plotë i Berishës:

"Refuzojnë të firmosën grabitjen e pronave në bregdet nga klani mafioz i peshkaqenëve Rama!"

"Në harkun kohor një mujor kanë dhënë  dorëheqje dy pale drejtues të Kadastrëss së Vlorës."

"Kështu dje Elona Hodaj mësohet se ka dhënë dorëheqjen nga posti i drejtores pas emërimit në datën 19 shtator".

"Largimin e saj e ka pasuar edhe zv/drejtori Krenar Xhemali. Këto janë dorëheqjet e treta në këtë drejtori dhe duket se askush nuk do të punojë më me qeverisjen e Edi Ramës"./Afp.al

loading...
loading...