Bushi shpall listën U-21 për anti-Kosovën, zbulon edhe dy risi të Kombëtares së Reja-s

Bushi shpall listën U-21 për anti-Kosovën, zbulon edhe dy risi të Kombëtares së Reja-s
Trajneri i Kombëtares U-21, Alban Bushi ka publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për takimin eliminator ndaj Kosovës që do të zhvillohet më 15 Tetor.

Janë 24 lojtarët që janë thirrur nga Bushi për këtë sfidë.

Në listë spikasin emra si Armando Broja i Chelsea-t , Emiljano Bullari i Olympiacos, Giacomo Vrioni që aktivizohet në Serinë B italiane te Citadella, apo Esat Mala i Partizanit, Sherif Kallaku i Teutës, Julian Shehu i Laçit.

Po ashtu është ftuar edhe Arbnor Muçolli, që luan në Danimarkë me Veljen. Dy emrat e rinj të thirrur nga Bushi janë Enis Çokaj i Laçit dhe Qardaku, i Bylis.

Ndërkaq nga kjo listë mungon ish-portieri i Laçit, Gentjan Selmani por edhe mesfushori i Twentes Lindon Selahi, të cilët me shumë gjasa do të grumbullohen nga Edy Reja në kombëtaren A, për dy ndeshjet e radhës ndaj Turqisë dhe Moldavisë. Shqipëria U-21 ka grumbulluar vetëm 2 pikë në 4 ndeshje në grupin 3, 4 më pak se Kosova që ka 6 pikë dhe ka zhvilluar edhe një ndeshje më pak./Afp.al/

loading...
loading...