RECETA GATIMI/ Mbretëresha e tortave

RECETA GATIMI/ Mbretëresha e tortave
Përbërësit:

10 të bardha veze

sheqer, 2 lugë miell

ca bajame të bluara

1 sheqer vaniljeje

50 gr me çokollatë

250 gr gjalpë, arra.

Përgatitja:

Tundni të bardhat e vezëve me sheqer dhe shtoni bajamet, sheqerin e vaniljes dhe miellin. Piqini në tepsi të lyer disa kore, varësisht nga madhësia. Derisa koret të ftohen bëni fillin ashtu që në avull të zieni të verdhët e vezëve dhe sheqerin dhe shtoni çokollatën e shkrirë dhe vaniljen. Tundni derisa të homogjenizohen dhe hiqni nga zjarri që të ftohen. Kur të ftohen, shtoni gjalpin e tundur, tundi mirë që të homogjenizohet dhe hidhtni fillin në kore dhe në gjithë tortën.

Hidhni sipër edhe arrat e grira.

loading...
loading...