E diela me temperatura të larta, rrezik i lartë për zjarre

E diela me temperatura të larta, rrezik i lartë për zjarre
IGJEUM parashikon se temperaturat do të jenë të larta edhe nesër (e diel dt.07) ku pritet po ashtu që edhe rreziku nga zjarret të jetë evident, por  më “I LARTË” vetëm nё zona tё lokalizuara, konkretisht: Fier (Lindje), Tiranë (Jug), Elbasan (JugPerëndim), Berat (Veri-Perëndim), Korçë (Lindje) Kukës (Perëndim) dhe Shkodër (Veri-Lindje).

Nesër (e diel dt.07) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 32 °C

në vendet e ulëta: 19 / 38 °C

në vendet malore: 15 / 30 °C

Nesër (e diel dt.07) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare. /l.k./

Foto Google

loading...
loading...