Ansi Agolli shënon me spektakël dhe shpall kampion ekipin e tij

Ansi Agolli shënon me spektakël dhe shpall kampion ekipin e tij
Pas largimit nga Karabak, Ansi Agolli vijoi karrierën te skuadra e New York Cozmos, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ekipi i ish- kapitenit kuq e zi arriti të fitojë kundër Brooklyn Italians, me rezultatin 1-0 falë një goli spektakolar të Agollit, i cili në minutën e 72-të, pasi mori një top nga krahu i djathtë gjuajti me të djathtën nga 16 metra suke shënuar.

Me këtë fitore skuadra e Agollit u shpall edhe kampione. /l.k./

loading...
loading...