RECETA GATIMI/ Supa me dardhë dhe patate

RECETA GATIMI/ Supa me dardhë dhe patate
Përbërja:

4 patate, 2 dardha

1 qepë, krem djathi

gjalpë, pak vaj ulliri

ujë, kripë dhe piper.

Përgatitja:

Në një tigan me vaj ulliri dhe pak gjalpë, shtojmë qepën e prerë trashë.

Shtojmë kripë, piper dhe patatet e prera në kubikë.

I kaurdisim dhe shtojmë ujin.

Pastrojmë dardhat dhe i hedhim në masën e supës.

Pasi të kenë zjerë bashkë, i përziejmë.

Hedhim në fund kremin e djathit. S

hërbejmë me pak bajame të grira.

loading...
loading...