HOROSKOPI JAVOR/ Çfarë parashikojnë yjet për punën dhe dashurinë më 24-30 qershor 2019

HOROSKOPI JAVOR/ Çfarë parashikojnë yjet për punën dhe dashurinë më 24-30 qershor 2019
Dashi

Dashuria: Javë e shkëlqyer në kuptim të sentimentalitetit. Ju do të gjeni praninë e një partneri shumë të zhytur në mendime dhe të vëmendshëm për mirëqenien tuaj. Pjesa e dytë e javës do të jetë pak më e tensionuar, kur disa probleme do të shqetësojnë paqen në çifte. Fundjavë intensive për beqarët, aventura të reja vijnë!

Puna: Në fushën profesionale, do të fillojë një periudhë e rimëkëmbjes së madhe dhe mund të ketë shumë mundësi të reja për rritje. Në përgjithësi, ka lajme pozitive. Mërkuri do të kthehet në anën tuaj dhe ju do të keni më shumë mundësi për t’u përfshirë.

Demi

Dashuria: Jeta juaj e dashurisë këtë javë është shumë më e kënaqshme se në muajt e fundit. Dikush më në fund mund të jetë në gjendje të bjerë në dashuri, ndërsa ata që janë në çifte do të jenë në gjendje të largojnë dyshimet e fundit dhe të jetojnë marrëdhëniet me qetësi më të madhe. Megjithatë, sqarimet janë gjithmonë një mënyrë për të forcuar marrëveshjen.

Puna: Për ata që lindin nën shenjën e Demit, ka ditë nervore sa i përket aspektit të punës. Ju do të duhet të shfrytëzoni potencialin tuaj për të marrë atë që dëshironi. Megjithatë, kokëfortësia juaj do t’ju lejojë të arrini qëllime të mira.

Binjakët

Dashuria: Këtë javë nuk do të jeni nën kujdesin e mirë dhe diçka nuk mund të shkojë në rrugën e duhur. Shmangni grindjet, ju nuk do të zgjidhni asgjë. Në vend të kësaj, bëj diçka për të krijuar një atmosferë më të relaksuar rreth jush. Në fundjavë, për fat të mirë familja do të jetë e lumtur dhe ju më në fund mund të gëzoni një periudhë të merituar të relaksimit.

Puna: Java do të jetë veçanërisht sfiduese për ju. Hëna do t’ju japë një kohë shumë të kënaqshme, por ju do të duhet të dini se si t’i shfrytëzoni më shumë mundësitë e paraqitura. Ju do të duhet të punoni shumë për të sjellë negociata në avantazhin tuaj. Mos i humbisni kolegët tuaj që duan të krijojnë marrëdhënie miqësore.

Gaforrja

Dashuria: Java është e përshtatshme për dashuri dhe harmoni me partnerin që më në fund mund të kthehet në atë që dikur ishte. Disa mund të vendosin të bëjnë përparime në jetën e një çifti, si lëvizja në bashkëjetesë ose madje edhe martesa. Beqarët do të kenë shumë mundësi në fundjavë për të bërë njohje të reja, por Mërkuri në opozitë mund të krijojë tensione.

Puna: Mërkuri në shenjën tuaj të zodiakut do të të shkaktojë shumë ndryshime humoresh. Mbi të gjitha, puna juaj do të ndikohet nga kjo gjendje e luhatshme. Do të ketë pasiguri se cila rrugë duhet marrë për të ardhmen dhe nuk mund ta kuptoni atë që dëshironi me të vërtetë. Qartësoni mendjen tuaj!

Luani

Dashuria: Këtë javë Hëna së bashku do t’ju sjellë shumë fat në dashuri. Megjithatë, në fundjavë do të ketë disa grindje me partnerin. Ditët qendrore do të jenë më të mira për marrëveshjen e çifteve, por edhe beqarët do të marrin shumë propozime. Vera sjell shumë gjëra të reja dhe madje edhe dashuri të reja! Flirtimi nuk do të llogaritet, por disa zemra të vetmuara mund të mos jenë vetëm më!

Puna: Në fushën profesionale ju mund të merrni kaq shumë kënaqësi dhe gjithashtu ju mund të merrni disa hakmarrje falë favorit të Venusit. Ata që kanë marrë disa kritika do të jenë në gjendje të tregojnë se çfarë kanë me vlerë, por për të arritur disa qëllime më ambicioze, ata do të duhet të punojnë shumë.

Virgjëresha

Dashuria: Dashuria duket të jetë në anën tuaj këtë javë. Në të vërtetë, marrëdhënia me partnerin duket të jetë e qetë dhe shumë e kënaqshme. Për t’ju dhënë një kohë të vështirë mund të kujdeset miqësia e rreme që qëndron rreth jush, zgjidhni ata më të mirët dhe i mbani të tjerët larg. Kohë e mirë për takime edhe për beqarët.

Puna: Kjo periudhë është e mirë për të lindurit e shenjës dhe duhet të shfrytëzohet deri në maksimum. Ata që duan të ndërmarrin projekte të reja ose të nisin një aventurë të re, mund ta bëjnë atë lehtë pa frikë, planetët mbrojnë nga çdo zhgënjim dhe ju ftojnë të provoni rrugët që nuk keni udhëtuar më parë.

Peshorja

Dashuria: Harrojeni stresin e ditëve të fundit, nga kjo javë ju do të ktheheni në qetësi. Të dyja, si marrëdhëniet sentimentale dhe miqësore do të jenë më solide dhe rezistente. Ata që nuk kanë një marrëdhënie dhe janë të vetëm mund të bëjnë një takim me fat. Fundjava është e mirë për të gjithë!

Puna: Nëse keni përjetuar një periudhë vështirësie, tani gjithçka ka mbaruar. Së fundi Mërkuri është kthyer në anën tuaj dhe problemet mund të gjejnë një zgjidhje. Do të ketë një pikë kthese të papritur në punë. Para se të refuzoni, mund të shihni se për çfarë ka të bëjë dhe çfarë jeni kundër.

Akrepi

Dashuria: Java tregohet e mirë për të gjetur partnerin e duhur, dhe ata që kanë qenë vetëm për një farë kohe do të bëjnë takime vërtet të paharrueshme. Çiftet do të kenë komplikime në marrëdhënie, ndoshta ju keni ekzagjeruar kërkesat dhe partneri ka vendosur të heqë dorë.

Puna: Në punë gjërat do të fillojnë të shkojnë në rrugën e duhur, edhe nëse duhet të punoni shumë. Ata që kanë biznesin e tyre do të jenë në gjendje të arrijnë një sukses shumë të rëndësishëm dhe do të jenë në gjendje të zgjerohen, duke përfituar më shumë fitime.

Shigjetari

Dashuria: Prania e Mërkurit këtë javë do t’ju japë ditë të paharrueshme. Në një kontekst sentimental, më në fund ndiheni të plotë dhe keni ndjenjën e gjetjes së personit të duhur për ju. Për beqarët, në vend të kësaj, ka një fundjavë të mbushur me takime dhe nuk do të jetë e vështirë për të gjetur një shpirt binjak, do të jetë e mjaftueshme për të njohur personin që do të pushtojë zemrën tënde!

Puna: Opozita e disa planeteve do të sjellë disa pengesa në aktivitetet tuaja profesionale. Megjithatë, Hëna së bashku do t’ju japë pak më shumë fat në fundjavë, por ju do të duhet të veproni duke përdorur intuitën tuaj për të arritur qëllimet.

Bricjapi

Dashuria: Jeta juaj e dashurisë është bërë shumë e komplikuar në javët e fundit. Ju keni disa dyshime rreth partnerit tuaj dhe ju nuk dini se si ta trajtoni atë. Flisni hapur në vend të marrjes së qëndrimeve që mund të keqinterpretohen. Koha më e mirë për beqarët, të cilët do të kuptojnë kur është koha për të kërkuar dashurinë!

Puna: Ju po dilni nga një periudhë e stuhishme e mbushur me tensione. Së fundi ju ndiheni më të ngarkuar dhe energjik, andaj përpiquni të derdhni të gjithë pozitivitetin tuaj në punë, në mënyrë që të jeni në gjendje të angazhoni veten dhe të jepni më të mirën tuaj. Të martën dhe të mërkurën do të jenë ditët më të mira për të përfunduar negociatat dhe të shfrytëzohen mundësi të reja.

Ujori

Dashuria: Do të jetë një javë plot ulje dhe ngritje për ata me një marrëdhënie romantike, veçanërisht në pjesën qendrore. E marta dhe e mërkura me të vërtetë do të jenë ditët më të komplikuara dhe një shkëndijë mund të shpërthejë mes çifteve për arsye të parëndësishme. Mundohuni të qetësoni ujërat dhe mos t’i shtoni diskutimet. Edhe për beqarët do të jetë një moment i pafavorshëm, por në fundjavë gjithçka do të jetë e qetë përsëri.

Puna: Do të ketë ditë qetësie në punë gjatë kësaj jave dhe më në fund mund të marrësh frymë lirisht. Ju mund të planifikoni disa qëllime që janë të rëndësishme për ju dhe përpiquni të relaksoheni pak.

Peshqit

Dashuria: Ata që janë në çift këtë javë do të kenë mundësinë të bëjnë lidhjen e tyre edhe më të fortë. Mundohuni të jeni ai që merrni iniciativën dhe mos pritni gjithmonë që të tjerët ta bëjnë këtë për ju. Në vend të kësaj, ata që nuk kanë një marrëdhënie mund të bëjnë takime interesante, yjet sigurojnë takime me fat dhe madje edhe shumë intrigues!

Puna: Jeta e punës këtë javë do të marrë një kthesë të papritur. Venusi do t’ju mbështesë në këto ditë të vështira dhe do t’ju japë shumë emocione. Prandaj, do të jetë detyra juaj për të kuptuar se ku mund të shkoni, duke pasur parasysh se pasuria buzëqesh në këtë moment, prandaj përfitoni nga të gjitha mundësitë që do të vijnë.

loading...
loading...