Dielli sot ua lë vendin reve, bien temperaturat e larta

Dielli sot ua lë vendin reve, bien temperaturat e larta

Ndërsa e shtuna u mbyll me temperature deri në 37°C, e diela pritet të jetë me e freskët. Madje sipas Meteoalb, gjatë mbrëmjes pritet të ketë edhe reshje të dobëta në zonat veriore.

'Kthjellime dhe vranësira të lehta  do të mbizotërojnë në të gjithë vendin gjatë oreëve të paradites por e diela do të ketë shtim të vranësirave gjatë mbrëmjes duke sjellë shira të dobët në zonat veriore.

Po ashtu, filimi i javës tjetër vijon me mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare, më të theksuara në zonat malore', pohon Meteoalb.

loading...
loading...