Moti, nesër zagushi, por nuk do të mungojnë edhe pikat e shiut

Moti, nesër zagushi, por nuk do të mungojnë edhe pikat e shiut
IGJEUM parashikon se nesër (e enjte dt.23) priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë, Dibër, Elbasan dhe Tiranë, ndërsa në qarqet e tjera nuk priten reshje.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet 13 / 21 °C, në vendet e ulëta 11 / 23 °C, në vendet malore 6 / 19 °C.

Era pritet të fryjë e lehtë, ndërsa në bregdet deri mesatare. /l.k./

Foto Google

loading...
loading...