Chelsea befason Totenhem!

Alonso shënoi dy herë në fitoren e Chelsea ndaj Tottenham. Kampionët e Anglisë kthehen pas humbjes në ndeshjen e javës së parë, duke mundur rivalin kryesor të sezonit të kaluar. Të besuarit e Conte shënuan në pjesën e parë.

Në pjesën e dytë luajti më mirë Totenhem, por Chelsea u mbrojt mirë/

Ndonëse shënoi në 10 minutat e fundit,  Tottenham kërkoi golin e dytë por mbase ishte i ekzagjeruar ky pretendim, pasi Chelsea shfrytëzon një gabim në mesin e fushës me topin që shkon te Alonso i cili para portës megjithëse në një pozicion të prirët, i dha tre pikë Chelsea.

Mooy i dha fitoren Huddersfield 1-0 kundër Newcastle në ndeshjen tjetër të Premier League.

Newcastle edhe pse dominoi sezonin e kaluar në Premiership i ka humbur dy ndeshjet e para, ndryshe nga starti pozitiv i ekipit vendas.