Forbes: Lista e personazheve sportive më të paguara sivjet në botë

Forbes: Lista e personazheve sportive më të paguara sivjet në botë

Revista prestigjioze “Forbes” ka shpallur listën e personazheve sportive më të paguara në botë për vitin 2018.

Boksieri amerikan, Floid Mejuedher renditet i pari pasi ka arkëtuar gjatë 2018-ës 315 milionë euro.

Kurse Lionel Mesi renditet i dyti me 98.7 milionë euro.

Dhe pas tij vjen Kristiano Ronaldo me 94.57 milionë euro të arkëtuara.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: