Arsenali mund Chelsea-n, fiton Kupën e Anglisë

Arsenali mund Chelsea-n, fiton Kupën e Anglisë
Ekipi i Arsenalit ka mundur në finale ekipin e Chelsea-t me rezultatin 2-1, duke mundësuar kështu fitoren e Kupës së

Anglisë.

I pari, ka qenë Sanchez ai që shënoi që në minutën e katërt. Ndërsa më pas ndeshja ishte thuajse e barabartë, me ritëm e raste nga të dyja skuadrat. Costa shënoi golin e barazimit për Chelsea-n në minutën e 76-të.

Por pas tij, ishte Aron Ramsey ai shënoi golin e dytë dhe të fitores për Arsenalin.

/n.e/

Shpërndajeni me miqtë tuaj: